Search on
News Title
News Details
Reports/Directory
Glossary
AskBibsonomyBlinklistConnoteaDeliciousDiggDiigoFacebookFavesGoogleMisterwongMixxMyspaceNewsvinePropellerRedditSimpySlashdotSpurlStumbleuponTwitterYahoo
Title_head
Nisan sevkiyata USD 750 CFR seviyesine HRC sunan Hyundai Çelik
254 times viewed.
Thursday, 23 Feb 2012
EmailButton
Pdf_button

Koreli Hyundai Steel Nisan 2012 sevkiyat için sıcak haddelenmiş çelik bobinler üzerine gelecek haftadan itibaren ihracat müzakerelerinin başlatılması öngörülmektedir. Teklif fiyatı Mart 2012 sevkiyat için 750 USD CFR olduğunu USD 30 artış olduğu söyleniyor ve bu fiyat FOB esasına göre USD 700 işaretine eşdeğerdir.

Bu Hyundai Ocak 2012 sevkiyat yana, sözleşmeli fiyat görüşmelerine bu hafta içinde ve ihracat politikası fiyatlarla öncelik vermektir biteceği için Mart 2012 sevkiyat için 720 USD CFR oldu her ay USD 30 USD 20 tarafından kendi fiyat arttığı söyleniyor .

Geçen yılın ikinci yarısında, dünyanın büyük sıcak rulo üreticilerinin hammadde ve ürün düşük fiyatlarla zam durumun altında haddeleme kapasitesini doldurmak için bir açığı çekmek fiyat rekabeti yinelediği öğrenildi. Bunlar arasında, Hyundai üst Uçuşta bir fiyat odaklı ihracat politikası üstlenmiştir. Hala Orta Doğu'da alanının bırakılan bazı sunmaktadır ucuzdur, ancak Hyundai adını, aralarında bulunmaz.

Şu anda, sıcak rulo fiyatlarının da Asya Mart 2012 sevkiyat ve Orta Doğu bölgesi için USD 20 ile 30 USD yükseliyor. Hyundai Nisan 2012 sevkiyat için başka YTL 30 işaretlemeleri sunmak ve yükselen trend üzerindeki traksiyon uygulamak gibi görünüyor.

Bu fiyatlarla ABD pazarında arttı sıcak rulo yurtdışı piyasalarda, ihracat fiyatlarının tavana vurduğu ve azalan biraz ama yine de USD 770 CFR aşıyorsunuz. Yanı sıra Güneydoğu Asya Vietnam hariç için, bu fiyatlar USD aşan 700 USD 710-720 CFR vardır. Hindistan için bu fiyatlar da takdir rupisi USD 700 CFR sayesinde kadar yükseliyor. Avrupa'da da, onun bölgeler arası fiyatları Şubat 2012 gelmesinden bu yana artmış ve USD 700 USD 40 altında küçük bir artışı ile dolar dönüştürme ton başına ortalama kadar iyileşmiş gibi görünüyor. De Çin pazarında, büyük fabrikaların Mart 2012 sevkiyata doları dönüşüm USD 24 olduğunca tarafından sürekli olarak kendi iç fiyatlar artar.

Düzelme koşullar altında, fiyat artışı 2012 yılının ilk yarısında mümkün olacağı öngörülmektedir, ve Nisan 2012 sevkiyat için Hyundai'nin teklif fiyatlarının nüfuz olarak kabul edilir. Japon değirmenler (Haziran Nisan ayları arasında) önümüzdeki çeyrek sevkiyat için birkaç gün içinde müzakerelere başlamak, ve Hyundai takip FOB bazda 700 USD aşan düzeyde sunmak için görünecek.

(TEX Raporu Limited Kaynaklı)

This is alternative content.

/
Arcelor